Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak inwestować w złoto i srebro by zarobić jak najwięcej?

Finanse Data publikacji - 14 marca 2020 Autor - Redakcja saminwestuj.pl


Każdy poszukuje jak najlepszych sposobów inwestycji by zabezpieczyć swoją przyszłość i przyszłość swoich dzieci. Złoto i srebro to od lat znana i bardzo ceniona inwestycja. Mimo faktu, że cena złota różni się znacznie od ceny srebra to jednak zarówno jeden gatunek metalu szlachetnego jak i drugi ma swoje określone zalety i pewne wady.

Popyt na srebro i złoto

Jak inwestować w złoto i srebro by zyskać a nic nie stracić? To pytanie zadają sobie inwestorzy, którzy pokładają swoje oszczędności w złocie i srebrze. Złoto i srebro od wielu, wielu lat jest kruszywem znanym i cenionym a kiedyś było nawet środkiem płatniczym.
Wartość złota i srebra w dużej mierze zależy też od faktu, gdzie złoto i srebro jest wykorzystywane. Złoto to wyroby biżuteryjne, luksusowe, przez co ten drogi kruszec ma bardzo duży wpływ na cały rynek dóbr luksusowych i inwestycyjny. Inwestycje w złoto to niejednokrotnie gwarancja podwojenia lub nawet potrojenia swoich zasobów finansowych.
Srebro zaś najczęściej wykorzystuje się także przy wyrobach biżuteryjnych jednak w dużej mierze z tego kruszcu korzysta tez przemysł. Ten zaś fakt powoduje, że na srebro jest bardzo duży popyt. Popyt na złoto i srebro przyczynia się do faktu, że zapotrzebowanie na oba typy metali szlachetnych jest duże. Ten z kolei fakt powoduje, że warto jest inwestować pieniądze w tego typu inwestycję.

Jakie produkty najlepiej jest kupować

Jeśli chodzi o srebro to najlepszym wyborem zakupu i inwestycji w ten kruszec będą monety i to monety o gramaturze 1 uncji. Gdy ktoś jest zainteresowany tylko i wyłącznie aspektem inwestycyjnym a nie kolekcjonerskim, powinien wybierać monety bulinowe i to te, które są najbardziej popularne. Zakup takiej monety to też inwestycja dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Koszt jednej monety waha się w granicach od 50 do 70 złotych. Tego typu monety są najbardziej popularne i możliwe do sprzedania w każdym miejscu na świecie.
Inwestycja w złoto to oczywiście zakup sztabek złota o wadze 1 uncji złota. Inwestując w metale szlachetne, trzeba kupować takie produkty, które na rynku najbardziej są cenne i łatwe w każdej chwili do sprzedania.

Gdzie można kupić produkty inwestycyjne ze złota i srebra?

Zakup inwestycyjnych produktów typu monety czy sztabki najlepiej jest kupić w sklepach specjalistycznych lub w internecie. Dobrze jest kupować w punktach już sprawdzonych, takich które mają swoją renomę i są od lat popularne.
Złota biżuteria, czyli wyroby ze złota też mogą być dobrą inwestycją, jednak pamiętać należy, że te wyroby są obłożone podatkiem VAT. Ponadto wyroby biżuteryjne nie są tak płynnym produktem jak sztabki złota czy monety. Trudniej po prostu jest sprzedać bransoletkę złotą lub naszyjnik.

Złoto i srebro dobre produkty inwestycyjne

Od lat złoto i srebro uważa się za dobrą inwestycję. Wielu inwestorów twierdzi, że złoto i srebro nigdy nie zbankrutuje i zawsze będzie dobrą przystanią dla każdej inwestycji. Metale szlachetne są fizyczne, są dobrem materialnym, które nie jest ulotne jak akcje giełdowe.

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?