Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak prowadzić blogi i na nich zarabiać ?

Biznes Data publikacji - 2 marca 2020 Autor - Redakcja saminwestuj.pl


Współczesny świat, nowoczesne technologie i coraz większa niechęć pracowników do etatów sprawia, że do głosu zaczynają dochodzić alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy, o których jeszcze kilkanaście lat temu w naszej rzeczywistości nikt nie słyszał. Kto bowiem na początku tego stulecia się spodziewał, że będzie można zarabiać prowadząc blogi? Co więcej, dochód osiągany z prowadzenia bloga bywa całkiem spory! Jak to osiągnąć?

Ile można zarobić prowadząc bloga?

Prowadzenie własnego bloga to dla wielu osób hobby, sposób na spędzenie wolnego czasu czy też na podzielenie się swoją wiedzą lub przemyśleniami z innymi użytkownikami przestrzeni internetowej. Nie brakuje jednak osób, które takie hobby przekuły w możliwość osiągania dodatkowych dochodów. W zależności od rozpoznawalności marki oraz od włożonego zaangażowania w działalność promocyjną bloga można w skali miesiąca uzyskać zarobek w wysokości od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Najlepsi blogerzy bez problemu zarabiają nawet ponad dziesięć tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli zastanawiasz się jak prowadzić blogi i na nich zarabiać, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Kilka sposobów na to, jak można zarobić na swoim blogu

Chcąc zacząć zarabiać na blogu, trzeba w pierwszej kolejności zgromadzić wokół swojej działalności społeczność, która bloga będzie odwiedzała regularnie. Aby to osiągnąć, trzeba regularnie publikować posty o ciekawej tematyce. Zarabiać można na kilka sposobów. Jednym z nich jest umieszczanie reklam z sieci Google. Im więcej unikalnych odsłon bloga, tym więcej pieniędzy z reklam wędruje na konto jego właściciela. Jest jeszcze inny sposób zarabiania, a mianowicie – publikowanie artykułów sponsorowanych. Przy dobrych wiatrach na jednym artykule można zarobić nawet kilkaset złotych. Ponadto warto wykorzystać programy afiliacyjne. Można też przestrzeń blogową wykorzystać do promocji stworzonego przez siebie ebooka – jest to doskonały sposób na zarobek, choć sukces zależy w dużej mierze od obrania właściwej strategii.

Czy prowadzenie bloga jest opłacalne?

Po raz kolejny pojawia się pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko jest zależne miedzy innymi od tego, ile czasu ktoś poświęca na prowadzenie bloga. Jeżeli ta aktywność zabiera dużo czasu, a zyski są niewielkie, to nie można w takim przypadku mówić o opłacalności takiego przedsięwzięcia. Nie oznacza to jednak, że trzeba wówczas zrezygnować z bloga – można go prowadzić dla własnej przyjemności. Jak zacząć zarabiać na blogu? Warto sięgnąć po specjalistyczne kursy, które pomogą nie tylko w budowaniu treści wartościowych z punktu widzenia użytkownika, lecz także podpowiedzą, w jaki sposób profesjonalnie zająć się promocją bloga w wirtualnej rzeczywistości, tak by zbudować wokół niego stałą społeczność czytelników, którzy będą witrynę odwiedzać każdego dnia. Darmowy blog można założyć na szablonie. Jednak by wyglądał on profesjonalnie, warto wykupić domenę i hosting.

Karta paliwowa

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?