Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy można kupić spółkę z historią?

Biznes Data publikacji - 15 lipca 2023 Autor - Redakcja saminwestuj.pl
Czy można kupić spółkę z historią


Gotowa spółka to taka, która jest już przygotowana do prowadzenia działalności gospodarczej. To oznacza, że posiada komplet najważniejszych dokumentów, które potwierdzają nadanie numerów REGON, NIP i KRS. Zazwyczaj posiada także adres rejestracji i korespondencji. Podział obejmuje spółki z historią oraz tzw. czyste. Dzięki temu można wybrać takie rozwiązanie, jakie najbardziej nam odpowiada. Jak zatem zakupić spółkę z historią? O czym warto wiedzieć?

Zalety gotowych spółek

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu spółki z historią. Jest to podmiot, który dawniej był aktywny na rynku i został zbyty przez właścicieli. W efekcie taka spółka ma już historię, dlatego jest uznawana przez potencjalnych klientów za wiarygodną. Nieco innym rozwiązaniem jest spółka czysta, bez historii, która została przygotowana i zarejestrowana do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Dlaczego warto postawić na gotowe spółki? Jest to bardzo dobry wybór dla przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na samodzielne zakładanie firmy. Ratunkiem są usługi biur rachunkowych, które oferują sprzedaż spółek. Możemy cieszyć się brakiem ryzyka, gdyż takie spółki nie są zadłużone. Kolejny atut to bezpieczeństwo udziałowców. Można liczyć na szerokie PKD, dzięki czemu poprowadzimy działalność w takiej branży, jaka nas interesuje. Poszukując gotowej spółki z historią, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Postawmy na renomowane usługi, które są świadczone w oparciu o doświadczenie i znajomość rynku. 

Spółki z historią

Jak już wiemy, możemy skorzystać z zakupu gotowej spółki z historią. Kupno spółek aktualnie cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. W ofercie różnych firm znajdziemy gotowe spółki z historią, które utworzone i zarejestrowane zostały w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zwróćmy uwagę na datę powstania takiej spółki, co często pozwala realizować różne przedsięwzięcia gospodarcze, dla których niezbędne jest istnienie spółki przez dany czas. Nie bez znaczenia jest także pełna dokumentacja od dnia utworzenia spółki, w tym także aktywny rachunek bankowy, NIP i REGON. Takie spółki mają najczęściej rozpoczętą i prowadzoną księgowość na bieżąco, co jest dużym ułatwieniem. Do wyboru mamy między innymi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub komandytowe.

Podsumowując, zauważyć trzeba, że gotowe spółki z historią mają szerokie grono zwolenników. Na szczęście można skorzystać z takiego rozwiązania, oszczędzając koszty i czas. Profesjonalne usługi sprzedaży spółek są prowadzone głównie przez doświadczone biura rachunkowe. 

Karta paliwowa

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?