Strona główna
Inwestycje
Tutaj jesteś

Czy warto sprzedać auto w skupie samochodów?

Inwestycje Data publikacji - 15 września 2020 Autor - Redakcja saminwestuj.pl

Sprzedaż samochodu w dzisiejszych czasach to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Przede wszystkim dlatego, że konkurencja na tym polu jest naprawdę ogromna i znalezienie klienta, który zapłaci satysfakcjonującą cenę, może potrwać bardzo dużo czasu. Dlatego też wielu właścicieli aut, zamiast wystawiać ogłoszenie albo korzystać z usług komisu, wybiera skup samochodów. Sprawdźmy, czy warto sprzedać tam swój pojazd!

Najważniejsze zalety skupu samochodów

Skup samochodów to firma, która zwykle działa lokalnie – jej znalezienie jest bezproblemowe, niezależnie od tego, w jakiej miejscowości mieszkamy. Możemy sprzedać tam dowolny pojazd – osobowy, dostawczy, a nawet ciężarowy i to bez względu na to, jaki jest jego stan. I to pierwsza duża zaleta skupu samochodów – możemy szybko spieniężyć pojazd, którego stan nie jest zadowalający albo który jest niesprawny. Co więcej, większość firm tego typu chętnie odkupi auto niezależnie od modelu, roku produkcji czy ważności OC.

Słowo „szybkość” również ma tu ogromne znaczenie. O ile w przypadku wystawiania ogłoszeń czy oddania pojazdu do komisu musimy nierzadko czekać nawet kilka tygodni czy miesięcy aż znajdzie się kupiec, o tyle w skupie samochodów transakcja przebiega błyskawicznie. Wystarczy skontaktować się z firmą, podać kilka informacji na temat auta i zaczekać na rzeczoznawcę, który wyceni pojazd. Przy odrobinie szczęście już po kilku dniach będziemy mieli pieniądze – w gotówce albo na koncie, w zależności od wariantu, który wybierzemy.

Do skupu zgłosić się możemy nawet w weekend – większość firm świadczy usługi niezależnie od dnia czy godziny!

A co z wadami?

Niestety, nie jest to usługa, która ma wyłącznie zalety. Nie bez powodu mówi się, że skup samochodów to opcja przede wszystkim dla osób, które chcą sprzedać jak najszybciej i pozbyć się problemu, np. z niesprawnym autem. Firma co prawda odkupi pojazd błyskawicznie, ale niekoniecznie za cenę konkurencyjną względem komisów czy ogłoszeń internetowych. Zwykle otrzymamy część kwoty, jaka mogłaby wpłynąć na nasze konto, gdybyśmy zadbali o sprzedaż przez dowolny portal. Mowa tutaj o 50-70% wartości rynkowej, choć bywa w tym względzie lepiej… albo gorzej. Oczywiście wszystko zależy od modelu i stanu samochodu, jednak nawet w przypadku młodszych i sprawnych aut nie powinniśmy liczyć na cuda.

I to najważniejsza wada skupu samochodów. Jego usługi dedykowane są osobom, którym zależy na szybkiej sprzedaży, minimalnych formalnościach i uniknięciu stresu, związanego z kontaktem z potencjalnymi kupującymi. 

Jak wygląda przebieg transakcji w skupie samochodów?

Jeżeli zadowoli nas nieduża kwota, możemy znaleźć skup, wypełnić formularz i poczekać na kontakt specjalisty. Po krótkim wywiadzie, przesłaniu zdjęć oraz opisie stanu samochodu i jego mankamentów, wystarczy poczekać na rzeczoznawcę. Może on pojawić się nawet następnego dnia – po przeprowadzeniu oględzin auta zaproponuje nam kwotę. Jeżeli się na nią zgodzimy, w bardzo krótkim czasie transakcja zostanie sfinalizowana.

Studia podyplomowe

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?