Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Internet do hotelu – jak zapewnić klientom stabilne łącze?

Biznes Data publikacji - 12 listopada 2020 Autor - Redakcja saminwestuj.pl

Hotel to miejsce, w którym powinno być dostępne stabilne łącze internetowe bez ograniczeń, a sygnał Wi-Fi równie mocny w każdym jego zakątku. Wynika to z wymagań klientów takich obiektów. Korzystają oni z Internetu prywatnie i służbowo, na swoim laptopie, tablecie lub telefonie komórkowym. Dostępny w ofercie operatorów Internet dla firm może stać się wizytówką hotelu. Odpowiednie łącze wpłynie pozytywnie na postrzeganie hotelu przez osoby go odwiedzające.

Stabilny i szybki Internet w hotelu – dlaczego jest ważny?

Goście hotelu każdorazowo liczą na wysoką jakość obsługi w różnych aspektach. Nie inaczej jest w przypadku Internetu. Stabilne łącze internetowe oraz możliwość szybkiego pobierania i wysyłania danych zagwarantuje klientom bezpieczeństwo oraz swobodę korzystania z hotelowej sieci zwłaszcza podczas pracy w trakcie delegacji. Na wysoką jakość Internetu zwracają uwagę również turyści, dla których jest on cennym źródłem informacji na temat miejsca, w którym przebywają. Z szybkim i stabilnym łączem można łatwo sprawdzić, które obiekty i miejsca są warte odwiedzenia czy też wyszukać trasę dojazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w ocenach hotelu. Internet zajmuje bardzo ważne miejsce w komentarzach, które pojawiają się na różnych portalach.

Szybki światłowód i stała pomoc techniczna – podstawa w hotelu

Jeśli chodzi o Internet dla firm, w tym dla hoteli, przede wszystkim liczy się prędkość. Najwyższą może zapewnić światłowód, ponieważ osiąga on transfer danych nawet wielokrotnie więcej niż 1 Gb/s. Dzięki temu możliwe jest obsłużenie wielu osób odwiedzających hotel naraz, bez utraty jakości łącza. Godnym uwagi rozwiązaniem dla hotelu jest w takim przypadku światłowodowy Internet symetryczny, w przypadku którego pobieranie i wysyłanie danych odbywa się z taką samą prędkością.

Internet światłowodowy symetryczny dostępny jest obecnie u popularnego operatora INEA. To jednak nie wszystko, na co mogą liczyć hotele w ofercie dostawcy INEA. W każdym momencie istnieje bowiem możliwość dostosowania przepustowości pasma internetowego w trakcie trwania umowy. Dzięki temu, w związku z rozwojem działalności, nie trzeba spisywać nowej umowy, a Internet jest idealnie dopasowany do potrzeb firmy. Osobną kwestią jest stały dostęp do wsparcia technicznego. Goście hotelu korzystają z Internetu często także o nietypowych porach. W związku z tym monitoring sieci i reagowanie na problemy lub potencjalne awarie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku to podstawa dla zapewnienia gościom odpowiedniego komfortu korzystania z Internetu.

Stabilne łącze internetowe zapewni klientom hotelu możliwość sprawdzenia ważnych informacji oraz odebrania lub wysłania danych przez całą dobę. Warto o to zadbać i podłączyć Internet dla firm, by nasz hotel zdobywał wysokie oceny w rankingach popularności i zapewnił pełen komfort odwiedzającym go gościom.

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?