Jak często korzystamy z portfela mobilnego?

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się metody płatności wykorzystujące urządzenia mobilne. Wśród nich można wyróżnić m.in. portfele. Wystarczy podpiąć do nich karty płatnicze, by móc płacić za różne usługi i dobra w sklepach stacjonarnych. Czy takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością?

Jakie funkcje ma portfel mobilny?

Portfel mobilny zastępuje fizyczny portfel, który zwykle trzyma się w torebce lub w kieszeni. To swego rodzaju konto, na które można przelewać pieniądze, a także podpinać do nich karty płatnicze. Jeśli masz więcej portfeli lub chcesz przekazać środki innej osobie, możesz również przesyłać je bezpośrednio pomiędzy nimi.

Portfele mobilne są powszechnie wykorzystywane zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. W przypadku tych pierwszych zwykle korzysta się z nieco innych systemów. W sklepach stacjonarnych portfele najczęściej są wykorzystywane natomiast jako zamiennik fizycznej karty płatniczej. Dzięki temu nie musisz mieć jej przy sobie, by zapłacić nią za kupowane przedmioty lub usługi.

Na rynku działa wiele firm oferujących możliwość korzystania z portfeli mobilnych, czego doskonałym przykładem jest system płatności online Przelewy24. To nowoczesne rozwiązanie, cieszące się rosnącą popularnością głównie wśród młodszych konsumentów, otwartych na innowacyjne opcje płatności.

Więcej szczegółów na temat mobilnych systemów operowanych przez tego operatora płatności znajdziesz na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/.

Czy portfele mobilne cieszą się popularnością?

Portfele mobilne to dość nowe rozwiązanie, które powstało wraz z rozpowszechnieniem się smartfonów z odpowiednią łącznością, czyli NFC. Z tego powodu z roku na rok taka opcja zyskuje rosnącą popularność, choć nie dorównuje jeszcze kartom płatniczym. Na rynku pojawiają się też systemy działające głównie w internecie, niekoniecznie tylko na urządzeniach mobilnych. Służą one do dokonywania różnego rodzaju płatności online. Niektóre z nich powstały z myślą o gromadzeniu kryptowalut, a inne służą do przechowywania i przesyłania pieniędzy w bezpieczniejszy sposób, z pominięciem logowania do tradycyjnego konta bankowego.

Portfele mobilne są jednak bardzo wygodnym rozwiązaniem ze względu na fakt, że dzięki nim można płacić za różnego rodzaju produkty i usługi, posiadając przy sobie wyłącznie smartfona lub tablet. Trzeba jednak pamiętać, że taka opcja jest dostępna jedynie na nowszych telefonach, dostosowanych pod względem technicznym do nowoczesnych rozwiązań. Zainteresowanie portfelami elektronicznymi i mobilnymi szczególnie wzrosło w trakcie pandemii, kiedy to więcej osób decydowało się na płatności bezdotykowe.

Z roku na rok na rynku pojawia się też coraz więcej operatorów, którzy oferują możliwość założenia portfela mobilnego. Usługa ta działa na całym świecie, a w niektórych krajach jest popularniejsza niż inne. W Polsce wciąż największym zainteresowaniem cieszy się Apple Pay i Google Pay, dostępne kolejno na smartfonach z systemem iOS i Android.

Artykuł sponsorowany

Redakcja saminwestuj.pl