Wynagrodzenia z Holandii opodatkowane są w Polsce w oparciu o umowę proporcjonalnego odliczenia. W rezultacie jej wykorzystywania przy obliczeniu podatku z Holandii możliwe jest potrącenie podatku uiszczonego za granicą. Wynagrodzenia w Holandii z tzw. box. 1, więc m.in. dochody z pracy najemnej wsparte są o wysoką stawkę podatku i szereg ulg skarbowych. W związku z tymże, jak wygląda rozliczenie podatku w Holandii?
Zwrot podatku
Przełożony płaci zaliczki do Belastingdienst z założeniem, iż konkretna osoba będzie w Holandii pracowała poprzez cały rok oraz każdego miesiąca otrzymywałaby zbliżone przychody. Jeśli jednakże nasze dochody ulegały dużym wahaniom bądź nasz wyjazd obejmował jedynie parę miesięcy, jest szansa ubiegania się o zwrot opłaconego podatku. Jego wielkość zależna jest od sumy odprowadzonych zaliczek, uzyskanego dochodu natomiast również ulg skarbowych, z których korzystamy przy wypełnianiu zeznania fiskalnego. Na wielkość zwrotu podatku z Holandii przypada mnóstwo elementów w głównej mierze zależy to od sumy naliczonej oraz odprowadzonej zaliczek skarbowych natomiast również zysku jaki zatrudniony zdołał otrzymać w rozliczanym roku skarbowym.
Przymus rozliczenia z podatku holenderskiego
Przymus rozliczenia się z urzędem holenderskim występuje w czasie kiedy suma przewidywanego zwrotu jest większa aniżeli 14 EUR bądź kiedy oczekiwana dopłata do urzędu sięga więcej aniżeli 45 EUR. Podatnik może uzyskać także wezwanie do rozliczenia (wezwanie może być w postaci pisma urzędowego bądź dokumentu rozliczeniowego z precyzyjną datą odesłania). W takiej sytuacji złożenie deklaracji jest niezbędne, natomiast niewykonanie obowiązku rozliczenia w czasie może skutkować nałożeniem kary w wielkości od 369 EUR do 5278 EUR.
Jakie dokumenty są potrzebne
Głównym dokumentem do zrobienia rozliczenia podatku z Holandii jest karta podatkowa Jaaropgaaf bądź Jaaropgave rozliczyć można się również na bazie Salaris. Każdy przełożony jest przymuszony dać Ci owe dokumenty po ukończeniu roku fiskalnego. Gdy podejmowałeś pracę u paru przełożonych w Holandii wymagane jest przedstawienie wszelkich kart w czasie rozpoczęcie procedury zwrotu podatku z Holandii.
Wynagrodzenie z umowy o pracę z Holandii
Za wynagrodzenie z umowy o pracę należy uważać wszystkie świadczenia produkowane od pracodawcy w związku z umową o pracę. Będzie to zarówno wynagrodzenie podstawowe, nagrody, prowizje, stawki za godziny dodatkowe i odmienne zobowiązania pracownicze. W stosunku do opodatkowania świadczeń z Holandii z umowy o pracę funkcjonuje reguła proporcjonalnego potrącenia. Znaczy ona, iż dochody otrzymywane w Holandii muszą zostać dołączone do polskich dochodów obywatela oraz opodatkowane w Polsce.