Na czym polega finansowanie podatków?

Masz chwilowy problem z zapłaceniem podatków (VAT, CIT, PIT) lub ZUS-u? Czasem wystarczy jeden miesiąc przestoju (np. związany z sezonowością lub pandemią), żeby pojawił się taki kłopot. W PragmaGO mamy dla Ciebie sprawdzoną usługę – finansowanie podatków. Czy to opcja dla każdego? Co zrobić, żeby z niej skorzystać? Jak złożyć wniosek i otrzymać pieniądze? Sprawdź w artykule!

Czym jest finansowanie podatków?

Finansowanie podatków w PragmaGO to po prostu rodzaj wygodnej pożyczki na opłatę konkretnych danin do urzędu. Pieniądze za podatek dochodowy (PIT lub CIT), podatek od towarów i usług (VAT) czy ZUS są wpłacane bezpośrednio na wskazane konto. Dzięki temu masz opłacone wszystkie daniny na czas i unikasz zadłużenia, a więc i kary za niepłacenie podatków. Możesz spokojnie zająć się dalszym prowadzeniem biznesu.

Spłatę rozkładasz na wygodne raty: od 3 do 12. Wybierasz taką liczbę rat, która jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Jak działa ta opcja w praktyce? Zobacz na przykładzie: Pan Stanisław prowadzi niewielki hotel. W trakcie pandemii nie mógł przyjmować klientów przez pewien czas – miał więc chwilowy zastój finansowy. Musiał jednak opłacić ZUS. Skorzystał zatem z oferty finansowania podatków przez PragmaGO i opłacił daninę w terminie. Dzięki temu uniknął ewentualnej kary, a jego przedsiębiorstwo nadal jest uważane za wiarygodne, które płaci terminowo.

Jak złożyć wniosek o finansowanie podatków? 

Aby złożyć wniosek o finansowanie podatków przez PragmaGO, wystarczy skorzystać ze strony internetowej. W formularzu podajesz dane swojej firmy, kwotę podatku do spłacenia, a także numer konta. Niezbędne jest też zweryfikowanie tożsamości. Nikt nie pyta natomiast, dlaczego nie możesz spłacić podatku lub ZUS w terminie – to tylko i wyłącznie Twoja sprawa! 

Nie trzeba podpisywać papierowej umowy – warunki akceptujesz SMS-em. Całkowity koszt finansowania podatków zależy przede wszystkim od wysokości tej kwoty i wybranej przez Ciebie liczby rat. Szacunkowy koszt obliczysz w kalkulatorze.

Kto i kiedy może skorzystać z finansowania podatków?

Z finansowania podatków możesz skorzystać bez względu na to, jakiej wielkości jest Twoja firma oraz w jakiej branży działa. PragmaGO finansuje podatki zarówno spółkom, jak i jednoosobowym działalnościom gospodarczym. Z usługi korzystają nie tylko mikrofirmy, ale też małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Jedynym warunkiem jest posiadanie numeru NIP i rejestracja w Polsce.

Kiedy warto skorzystać z finansowania podatków? Ta usługa jest dla Ciebie, jeśli:

  • masz chwilowy przestój w finansach, a czekają Cię podatki i ZUS do zapłacenia,
  • chcesz uniknąć zaległości w urzędzie skarbowym, a więc i możliwej kary za nieopłacenie podatków w terminie,
  • zależy Ci na wiarygodności przedsiębiorstwa, by w przyszłości móc np. wziąć kredyt czy pożyczkę.

Zastanawiasz się nad finansowaniem podatków i chcesz wiedzieć więcej o tej usłudze? Dowiedz się więcej, jak złożyć wniosek o odroczenie płatności składek ZUS i podatków rozkładając je na raty!

Artykuł sponsorowany

Redakcja saminwestuj.pl