Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Oszczędzanie i ubezpieczenia na życie – w jaki sposób obie te opcje mogą się łączyć?

Finanse Data publikacji - 23 listopada 2022 Autor - Redakcja saminwestuj.pl
Oszczędzanie i ubezpieczenia na życie


Regularne, sumiennie oszczędzanie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać i zdecydowanie wie o tym każdy, kto kiedykolwiek tego próbował. Na całe szczęście nie jesteśmy skazani na samodzielne odkładnie co miesiąc określonej kwoty – w oszczędzaniu może nam pomóc wiele różnych produktów i jednym z nich są ubezpieczenia na życie. W jaki sposób połączyć je z oszczędzaniem na przyszłość? Sprawdzisz w tym artykule!

Co oferują nam ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenia na życie są zdecydowanie najpopularniejszymi produktami, jeśli chodzi o rynek polis. Ich podstawową zaletą jest fakt, że zabezpieczają one rodzinę osoby objętej ubezpieczeniem na wypadek jej śmierci. W takiej przykrej sytuacji nasza rodzina otrzyma odpowiednie odszkodowanie, które oczywiście nie wynagrodzi im poniesionej straty, ale będzie mogło okazać się bardzo pomocne dla zachowania przez nią właściwej płynności finansowej. Dzięki środkom ze świadczenia rodzina będzie mogła utrzymać swój obecny standard życia, nawet jeśli straci jedno ze źródeł dochodu, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie im przetrwać okres żałoby.

Dodatkowe zalety ubezpieczeń na życie

Zdecydowanie główną funkcją ubezpieczeń na życie jest pomoc bliskim osoby ubezpieczonej na wypadek jej zgonu, ale ten produkt kryje w sobie także wiele innych funkcji. Przykładem może być tu świadczenie na wypadek utraty pracy. 

Jeśli nasza polisa uwzględnia taką opcję, w takiej sytuacji będziemy mogli liczyć na wypłatę odpowiedniego odszkodowania, które może pomóc nam przetrwać ten trudny dla nas okres bez większych problemów. Ta opcja wydaje się szczególnie kusząca w dzisiejszych czasach, kiedy sytuacja gospodarcza na świecie zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli chcemy uniknąć związanych z tym nieprzyjemności, również możemy postawić na właściwe ubezpieczenie.

Polisa i oszczędzanie – jak to możliwe?

Skoro znamy już podstawowe zalety, jakie wyróżniają ubezpieczenia na życie, możemy się przyjrzeć naszemu głównemu tematowi – ich przydatności w kontekście oszczędzania. Każdy, kto chociaż raz w życiu próbował odkładać pieniądze na dowolny cel wie, że wcale nie jest to takie proste. Nasza wypłata zawsze jest ograniczona, natomiast potencjalne wydatki czają się na każdym rogu. Przez to bez wyrobienia odpowiednich nawyków i sumienności, zgromadzenie nawet niewielkiej kwoty oszczędności może się okazać bardzo trudne.

Możemy jednak postawić na ubezpieczenia na życie z dodatkową opcją oszczędnościową, która nam w tym pomoże. W jaki sposób? Założenia tych produktów są dosyć proste – część pieniędzy z każdej składki będzie trafiało na specjalne konto oszczędnościowe. Jeśli w trakcie okresu ubezpieczenia nie przytrafi nam się żadna przykra sytuacja, która będzie wymagała wypłaty odszkodowania, będziemy mogli liczyć na jej zwrot. To świetna opcja, gdyż niejako łączy ona zalety dwóch produktów – ubezpieczenia na życie oraz lokaty bankowej. Nie będziemy musieli już więc wybierać, która z tych opcji będzie dla nas lepsza – możemy mieć je obie w ramach jednego produktu!

Materiał zewnętrzny

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?