Strona główna
Inwestycje
Tutaj jesteś

Lokalizacja, która warunkuje rodzaj inwestycji

Inwestycje Data publikacji - 24 lutego 2021 Autor - Redakcja saminwestuj.pl
biznes na wsi


Jest wiele sposobów na wykorzystanie atutu, jakim w przypadku zamieszkiwania na wsi jest lokalizacja, zwłaszcza jeśli okolica jest znana z walorów turystycznych lub jest miejscem przejazdu. W obu tych przypadkach można wykorzystać dogodne położenie do celów biznesowych.

Jest kilka form prowadzenia działalności gospodarczej w branży turystycznej i hotelarskiej. Wybór odpowiedniej zależy one nie tylko od doświadczenia, ale też od ilości środków, które można przeznaczyć na inwestycję w przedsięwzięcie. W przypadku działki, która położona jest przy ruchliwej i często uczęszczanej trasie tranzytowej warto zastanowić się nad budową zajazdu. Oprócz usług gastronomicznych może też funkcjonować jak normalny hotel oferujący noclegi. Postawienie hotelu wymaga jednak dużego kapitału, zazwyczaj więc inwestycja taka potrzebuje wsparcia wspólnika lub wiąże się z uzyskaniem kredytu. Biznes na wsi kojarzony jest głównie z agroturystyką, która nie wymaga tak dużych nakładów jak hotelarstwo. Aby przyjmować gości we własnym gospodarstwie wystarczy bowiem przerobić lub dobudować pokoje, które następnie można użyczyć gościom. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze prowadzona agroturystyka nie ogranicza się tylko do zapewniania bazy noclegowej – zarabia też na ekologicznej żywności. Jeżeli dysponuje się działką na terenach o dużej wartości turystycznej i krajoznawczej, to warto zastanowić się nad uruchomieniem kempingu. W zasadzie jedyną potrzebną inwestycją są w tym przypadku sanitariaty, które w znaczący sposób podnoszą komfort nocujących turystów.

bioslife.pl

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?