Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Wskaźniki w tradingu

Biznes Data publikacji - 16 lipca 2020 Autor - Redakcja saminwestuj.pl

W niniejszym artykule zaprezentujemy ciekawe wskaźniki, którymi posługują się doświadczeniu traderzy.

Bill Williams i jego wskaźniki

Bill Williams, to jeden z najbardziej znanych traderów, stworzył bardzo dużo różnego typu wskaźników, służących analizie technicznej, celem poprawy i optymalizacji swoich wyników transakcyjnych. Jednymi z najbardziej popularnych wskaźników, wykorzystywanych w obliczeniach również w Saxo Bank Polska są:

Accelerator Oscillator

Jest to wskaźnik opisujący różnicę pomiędzy Awesome Oscylator, a 5-okresową średnią kroczącą. Za sprawą tego, wskaźnik ukazuje szybkość zmiany oscylatora.

Wskaźnik można bardzo łatwo zinterpretować, wystarczy jedynie skupić się na dwóch jego założeniach. Pierwsze z nich dotyczy tego, że jeśli wskaźnik będzie znajdował się w okolicy zera, wówczas można przewidywać, że prędkość ruchu w trendzie wzrostowym, będzie nadal pozostawała na podobnym poziomie, a to oznacza, że trend powinien się utrzymać. Tak samo będzie wyglądało to w przypadku trendu spadkowego, ale w tej sytuacji oscylator powinien znajdować się poniżej zera.

Alligator

Alligator, to wskaźnik trendowy, dzięki któremu można zweryfikować, w jakim ruchu aktualnie znajduje się rynek. Wskaźnik jest połączeniem geometrii fraktali, ze średnimi kroczącymi i dynamiką nieliniową.

Wskaźnik ten najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi wskaźnikami np. fraktalem. Aligator jest jednym z wielu wskaźników, opierających się na cykliczności, czyli teorii, która sprawdza się już od bardzo dawna. W skład oscylatora wchodzą trzy linie ciągnące się w pobliżu instrumentu, który poddawany jest analizie. Należy do jednych z łatwiejszych w obliczeniu, pomimo że jego nazwa może wskazywać zupełnie inaczej.

Awesome Oscillator AO

Należy do jednych z najważniejszych czynników stworzonych przez Billa Williams’a. Wskaźnik przyjmuję pozycję zaraz obok MACD, RSI i oscylatora stochastycznego.

Awesome Oscillator AO to wskaźnik, który doskonale sprawdzi się na całym rynku kapitałowym. Za jego pomocą można określić impet rynku. W porównaniu do Alligatora i Fraktala jest banalny w budowie. Jest różnicą 5-okresowej średniej kroczącej z mediany ceny i 34-okresowej średniej.

Fraktal

Fraktal należy do jednego z 5-ciu, najistotniejszych wskaźników używanych w analizie technicznej. Wskaźnik wyznacza poziomy wsparcia i oporu, dzięki zaznaczeniu na wykresie lokalnych szczytów i dołków.

Fraktal stosowany jest wspólnie z innymi wskaźnikami. Powstał w celu identyfikacji trendu. Odczyt wskaźnika jest bardzo łatwy. Z trendem wzrostowym mamy do czynienia w momencie, gdy na wykresie wsparcia, rysują się coraz wyżej, a wcześniejsze opory zostały pokonane. Podczas, gdy wykres kształtuje się dokładnie odwrotnie, wówczas mamy do czynienia z trendem spadkowym.

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?