Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Przelew międzynarodowy – jak tanio i bezpiecznie przekazać pieniądze rodzinie w Polsce?

Finanse Data publikacji - 5 kwietnia 2021 Autor - Redakcja saminwestuj.pl
Przelew międzynarodowy

Polscy emigranci zarobkowi hojnie wspierają finansowo swoje rodziny w Polsce. Większość z nich korzysta tutaj z klasycznego rozwiązania, jakim jest przelew międzynarodowy zlecany w banku. Czy to rzeczywiście dobra opcja? A może da się przekazać pieniądze rodzinie w Polsce tanio i bezpiecznie z pominięciem banków? Zajrzyj do naszego artykułu.

Najpopularniejsze metody przesyłania pieniędzy do Polski

Na pierwszym miejscu wciąż jest tradycyjny przelew bankowy. To rozwiązanie ma jedną zasadniczą zaletę: jest łatwo dostępne, ponieważ większość z nas ma jakiś rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Można tutaj również wspomnieć o bezpieczeństwie przelewów. Trudno jednak znaleźć inne plusy.

Usługa bankowa jest przede wszystkim droga z uwagi na wysoką prowizję (nie każdy może skorzystać z tańszego przelewu SEPA, który musi zostać zlecony w euro) oraz drakoński spread, czyli marżę banku sprzedającego nam walutę. Gdy do tego dojdzie problem podwójnego przewalutowania, to całkowity koszt przelewu międzynarodowego za pośrednictwem banku może być absurdalnie wysoki.

Nie zapominajmy też o długim czasie realizacji przelewu bankowego – jeśli nie wybierzemy opcji ekspresowej, to środki mogą „iść” nawet kilka dni roboczych. Zlecając przelew np. z UK w czwartek wieczorem pieniądze zostaną zaksięgowane u odbiorcy dopiero we wtorek lub w środę.

Szukając alternatywy dla banków coraz więcej osób interesuje się tematem przekazów pieniężnych. To ciekawe rozwiązanie, o ile zdajemy sobie sprawę z dość wysokiej prowizji oraz bardzo niekorzystnego kursu wymiany waluty. Zaletą jest natomiast krótki czas realizacji – środki mogą zostać przekazane nawet następnego dnia roboczego.

Co z kantorami online? To coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ kantory online są dostępne przez całą dobę, z dowolnego miejsca na świecie. Można w nich nie tylko wymieniać waluty, ale też zlecać za ich pośrednictwem przelewy międzynarodowe. Kusi bardzo niski spread, natomiast zniechęcają wysokie prowizje za transakcję (około 0,1-0,2%) oraz za sam przelew (średnio 0,25% lub 5 zł za przelew SEPA).

Zostaje nam jeszcze jedna opcja – przelew międzynarodowy za pośrednictwem prywatnej firmy obsługującej zagraniczne transakcje. Najlepszą opinią wśród polskich emigrantów cieszy się EasySend, która jest też najlepiej ocenianą firmą w całej branży (średnia ocen na niezależnym portalu TrustPilot to aż 4,8/5).

Czym wyróżnia się oferta EasySend?

EasySend to polska firma oferująca przelewy międzynarodowe, która od 2006 roku obsłużyła już grubo ponad 100 000 klientów w całej Europie. EasySend jest coraz chętniej wybierane przez biznes, który dzięki usłudze polskiego pośrednika może zaoszczędzić poważne pieniądze na międzynarodowych transferach.

Jak przekazać pieniądze rodzinie w Polsce za pośrednictwem EasySend? Do wyboru mamy trzy opcje:

  • Przelew FAST – jest najtańszy, a czas realizacji to 1 dzień roboczy.
  • Przelew SuperFAST – świetne rozwiązanie dla tych, którzy się spieszą, ponieważ czas realizacji przelewu to nawet 10 minut (w dni robocze).
  • Przelew z odbiorem pieniędzy na poczcie – to ciekawe rozwiązanie dla tych osób, które chcą przekazać pieniądze rodzinie w Polsce, ale bliscy nie posiadają konta bankowego. Tutaj także czas realizacji w dniu roboczym wynosi nawet 10 minut.

Po Brexicie EasySend oferuje przelewy międzynarodowe z Wielkiej Brytanii i z Polski do ponad 40 krajów świata. Można je zlecać przez stronę internetową (po założeniu darmowego konta i przejściu prostej weryfikacji tożsamości – wystarczy zrobić selfie) lub jeszcze wygodniej z poziomu bezpłatnej aplikacji mobilnej na iOS i Androida.

Warto dodać, że EasySend korzysta z najnowocześniejszych protokołów zabezpieczeń oraz zapewnia swoim klientom pomoc konsultantów. Nie ma również mowy o jakichkolwiek ukrytych opłatach – dzięki przejrzystemu kalkulatorowi na stronie www.easysend.pl znasz całkowity koszt przelewu jeszcze przed jego zleceniem.

Rola glukozy w samokontroli

Redakcja saminwestuj.pl

Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z zakresu inwestycji i biznesu. Doradzamy też w kwestiach związanych z finansami i nauką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?